Dożynki 2015

Obojętność to największa zaraza dzisiejszych czasów – wołał o. Maksymilian Kolbe. Dziwnym wrażeniem i dziś możemy odnieść je do siebie. W obojętności jest siła rażenia i zabija kolejne pokolenia, prowadząc nieuchronnie do zagłady cywilizacji. Tylko powrót do źródła może być naszą nadzieją. Czym jest owo źródło? To pacierze, to dobro, to wiara nieustająca… To nadzieja, że każdy okruch dobra w obojętnym świecie ma sens i siłę budzenia i murów burzenia wrogości. Tylko potrzeba nam trwać w uporze, że warto, jak rolnik w każdą garść rzuconego ziarna wkładać siłę i ufność pamiętając …z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy…

Dlatego dziękowaliśmy Ci Panie za zebrane plony i w pląsie modlitwy tańca znów mogliśmy w tym roku przeżywać Dożynki Parafialne w Dziećmarowie i Bernacicach, natomiast w Babicach mieliśmy okazję gościć całą naszą gminę. Mieliśmy niebywałą okazję witania ważnych gość, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. A radości i zabawy było co nie miara. Wiele też pracy i wyrzeczeń kosztowały prace wokół gospodarstw, które co kolejne to piękniejsze. Aż miło było spoglądać. Gratulujemy zwycięzcom tegorocznego konkursu na najjjjjjjjjjjj piękniejsze, choć nie sposób się oprzeć powiedzenia tego, że każde było pierwsze.

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym w to nasze uroczyste dziękowanie i życzyć Wam wielu Bożych chwil. Dziękuję naszym wszystkim Starościnom i Starostą. Dziękuję żeńcom. Dziękuję za wszelką oprawę muzyczną tych wydarzeń. Serdecznie dziękuję władzom naszej gminy za zaufanie, że podołamy temu ważnemu zadaniu i za tak wielkie wsparcie na ręce: Pani Burmistrz Elżbiecie Kielskiej, Pani Dyrektor GOK Lidi Piecha, Prezesowi ZUK Panu Tomaszowi Krupa. Jeszcze raz pragnę wyrazić moje podziękowanie Wszystkim za wszelką okazaną życzliwość i dobro, za zaangażowanie w przygotowanie tych niezwykłych uroczystości serdeczne Bóg zapłać!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *