16 rocznica święceń kapłańskich

Z okazji 16 rocznicy Święceń Kapłańskich mięliśmy okazje gościć w naszej parafii kapłanów rocznika 1999, wyświęconych 22 maja. Niestety nie wielu już nas zostało, bo zaledwie 11, choć czasy seminaryjne rozpoczęliśmy, jako grupa 31 alumnów. Święcenia przyjęło nas 13. W między czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty ks. Andrzeja Dragona, który 06 marca 2008 odszedł od nas do wieczności.

Czas dnia był bardzo napięty. Po powitaniu na plebani czas na pierwsze rozmowy przy kawie. Około 16.30 wyruszyliśmy w trasę po kościołach parafii bryczkami konnymi. Po powrocie Eucharystia, której przewodniczył ks. Rafał Bałamucki gospodarz miejsca, a kazanie wygłosił ks. Jacek Orszulak. To było mocne i potrzebne słowo, które uświadamia nam, że najważniejszym powołaniem i drogą naszej posługi ma być Chrystus. I nie chodzi tu wcale o umiejętność tłumaczenia i wykładania Pisma Św., ale o prawdziwe świadectwo życia, które staje się motorem i drogą wyboru tych, do których zostaliśmy posłani. Mówić, głosić i żyć Chrystusem, to motto bez wątpienia zostało mocno wyryte w naszych serca ustami ks. Jacka.  Na koniec modlitwy kapłani otrzymali życzenia od parafian i kwiaty. Kapłanom współbraciom życzymy wielu łaski Bożych i wiernego podążania śladami Ewangelii. Na koniec pragnę wyrazić moje serdeczne podziękowania tym, którzy mnie wsparli w przygotowaniu tego dnia i przyjęcia miłych gości: Liturgicznej Służbie Ołtarza Babic i Dziećmarowa, panu Franciszkowi, panu Janowi za bryczki i konie, paniom za przepyszne wypieki i Wam Drodzy Parafianie Babic, Bernacic i Dziećmarowa za wspólnotę modlitwy. Serdeczne Bóg zapłać i szczęść Boże!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *