Jasełka 2016

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest; nie przez to co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi ludźmi”

Jan Paweł II

18 grudnia odbyło się kolejne, 7 spotkanie jasełkowe w Dziećmarowie dla osób samotnych, starszych, cierpiących i wszystkich pragnących spędzić ten czas w atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Jak w poprzednim, roku spotkanie było połączone z Bożonarodzeniowym jarmarkiem w czasie, którego można było nabyć czy to stroik, czy paczuszkę pysznych pierników.

Zanim jasełka się rozpoczęły, słowo powitania do wszystkich zgromadzonych skierował proboszcz parafii ks. Marek. Następnie rozpoczęło się przedstawienie, w którym przeplatały się recytacje dzieci i śpiew kolęd. Niektórzy z sali włączali się we wspólne śpiewanie. Podziwiać można było doskonale wyćwiczoną przez dzieci choreografię przedstawienia, dzięki której młodzi artyści wiedzieli, w jaki sposób poruszać się po scenie. Uwagę zwracały dopracowane kostiumy, co pozwoliło z łatwością kojarzyć poszczególne postacie zbliżające się do nowonarodzonego Jezusa. Była szopka i gwiazda betlejemska, Maryja z Józefem i Dzieciątkiem, aniołki, pasterze. To wszystko złożyło się na jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne jasełka noszące nazwę „Betlejemska dobranocka”, które przygotowały dzieci i młodzież z Dziećmarowa, pod czujnym okiem opiekunów p. Wiesławy Tarnowskiej i p. Edyty Jonek. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie przedstawienia głos zabrał p. sołtys, serdecznie dziękującÂÂ p. Wiesławie Tarnowskiej za kolejne jasełka na przestrzeni ostatnich wielu lat, słowo uznania zostało skierowane również do p. Edyty Jonek, która po raz pierwszy wzięła na siebie ciężar przygotowania przedstawienia. Podziękowanie popłynęło również w stronę wolontariuszy ,którzy włożyli wiele starania by ten wieczór stał się wyjątkowym, rodzicom tych dzieci, którzy z wielkim przejęciem i miłością wspierali swoje pociechy oraz paniom za upieczenie ciast.

Nade wszystko zaś podziękowania otrzymały dzieci, które wiele serca i trudu włożyły w przygotowanie jasełek. W podziękowania te włączyli się wszyscy obecni, nagradzając dzieci gromkimi brawami. Pod koniec przedstawienia na wszystkie dzieciaki czekały niespodzianki za sponsorowane przez p. Radną Dorotę Fitzoń.

[foogallery id=”242″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *