Wydarzenia z maja i czerwca

Maj i czerwiec okazały się bardzo intensywnymi miesiącami. Nie oszczędziła nas natura, zwierzęta płatały figle, przeżyliśmy kilka interesujących wydarzeń, zasmakowaliśmy świata polityki… Działo się na potęgę! I na pewno wiele w tym chaosie umknęło oczom i uszom naszej skromnej redakcji.

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

Budowa jest na językach wszystkich od dawien dawna. Prawdopodobnie każdy mieszkaniec Dziećmarowa doświadczył z jej powodu trudności z wydostaniem się samochodem z własnej posesji. Niektórzy z niecierpliwością wypatrywali planowanego na dzień 30 kwietnia zakończenia inwestycji. Niestety firmom biorącym udział w budowie nie udało się dotrzymać tego terminu. Na szczęście widać gołym okiem, że wszystko zbliża się ku końcowi: kładzone są pierwsze warstwy asfaltu, powoli uruchamiana jest oczyszczalnia ścieków. Aby wszystkie drogi z uszkodzoną w pracach nawierzchnią zostały naprawione przy pomocy asfaltu, Urząd Miasta i Gminy Baborów zmuszony został dołożyć pół miliona złotych. Wszyscy mieszkańcy cierpliwie czekają na finał inwestycji.

Transport bobrzego turysty

W drugiej połowie maja myśliwi z koła łowieckiego Sokół złapali i bezpiecznie przetransportowali z terenów naszej wsi sporych rozmiarów bobra. Przypuszcza się, że poszukiwał nowego żerowiska i dlatego zawędrował aż do Dziećmarowa. Myśliwym dziękujemy za sprawną i profesjonalną interwencję. Mamy nadzieję, że w nowym miejscu bobrowi wiedzie się dobrze.

Warsztaty scrapbooking

24 maja mieszkańcy naszej wsi mieli okazję odkryć, czym jest scrapbooking. Na warsztatach uczestnicy stworzyli unikalną kartkę dla swojej mamy z okazji jej święta. Swojej kreatywności dało upust pięcioro młodych adeptów sztuki. Każda kompozycja była unikalna, a styl autorów wyraźnie odznaczał się w dziełach. Za organizację i przeprowadzenie warsztatów dziękujemy pani Justynie Maserak.

Konna Majówka

Dzięki panu Jerzemu Kubatowi 25 maja mieszkańcy mogli uczestniczyć w zorganizowanej przez niego konnej majówce. Uroczystość otwierał uroczysty przejazd wszystkich bryczek i jeźdźców. Po nim odbyła się msza polowa prowadzona przez ks. Marka. Następnie rozpoczęto zaplanowane zawody konne w ujeżdżaniu i jeżdżeniu bryczką. Na imprezie nie zabrakło znajomych twarzy, w tym pana burmistrza Tomasza Krupy z rodziną. Finałem konnej majówki była impreza na sali wiejskiej, na którą pan Kubat zaprosił wszystkich uczestników wydarzenia, w tym wszystkich mieszkańców Dziećmarowa.

Wybory sołtysa

4 czerwca odbyły się wybory na stanowisko sołtysa oraz radnych sołeckich. Obecny sołtys, pan Józef Śrutwa, nie miał kontrkandydata. Wygrał po raz kolejny większością głosów. Wybory do rady sołeckiej także przebiegły sprawnie. Zasiądą w niej pani Eryka Kubanek, pan Łukasz Ciecior oraz pan Bartłomiej Pietrucha. Gratulujemy i życzymy naszym włodarzom owocnej kadencji.

Fala upałów

W czerwcu Polskę męczyły upały. Skwar dał się we znaki także i naszej wsi. Szczęśliwie uprawom na razie nic nie dolega. Niestety, z powodu wysokich temperatur jeden z mieszkańców zasłabł. Została mu udzielona pomoc przez ratowników pogotowia medycznego.

Odnowienie kapliczki

Na przełomie maja i czerwca odnowiona została kapliczka przy numerze domu 84. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej zachowania, czyli panom: Józefowi Śrutwie, Mieczysławowi Śrutwie, Rajmundowi Kubankowi, Romanowi Laryszowi i Stanisławowi Noskowi.

Zawody strażackie

Tegoroczne gminne zawody strażackie odbyły się 15 czerwca. Tym razem organizatorami wydarzenia byli strażacy z OSP Dziećmarów. Przedstawiciele dziećmarowskiej straży startowali w zawodach w trzech kategoriach: seniorzy, seniorki oraz młodziki. Zdobyli w nich kolejno 8, 3 i 2 miejsca. Gratulujemy!

Boże Ciało

W tym roku Boże Ciało przypadło na dzień 20 czerwca, ale intensywne przygotowania do niego rozpoczęły się już dzień wcześniej. Popołudniu wielu mieszkańców z zapałem zabrało się do tworzenia ołtarzy. Prace trwały do wieczora. Wznowione zostały bladym świtem, by przed procesją gotowe były kwiatowe dywany. Trzeba przyznać, że efekty końcowe warte były włożonego w nie wysiłku. Procesja miała miejsce w najbliższych okolicach kościoła. W czasie obrządku ks. Marek podziękował wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach.

JM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *