Festyn Rodzinny 2016

Koniec roku szkolnego, początek wakacji oraz wcześniejsze święta Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca to doskonała okazja do spotkań i wspólnego biesiadowania. Tradycyjnie, jak co roku organizujemy w naszej wsi wspólnie z Panem Sołtysem, Księdzem Proboszczem oraz wolontariuszami, plenerowy piknik dla wszystkich mieszkańców naszej wioski.

Pan Sołtys w imieniu swoim, wolontariuszy oraz naszych strażaków powitał przybyłych mieszkańców oraz gości, którzy z racji już rozpoczętych wakacji licznie przybyli na festyn. Jak co roku nasze Panie Bernadeta Błasiak oraz Edyta Jonek przygotowały liczne, ciekawe, gry, zabawy oraz konkursy do udziału, w których nikogo nie trzeba było zachęcać. Zarówno dzieci jak i dorośli wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach. Po ukończonych konkurencjach dzieciom zostały wręczone upominki, które wywołały ogromną radość na ich twarzach. Nasze maluchy i nie tylko z niecierpliwością czekały także na „swoje koniki”, które dzięki uprzejmości Pana Jana Kubat dały okazję by spędzić miłą przejażdżkę w siodle lub bryczką. Po tych wszystkich emocjach i szaleństwach wszyscy odpoczywali przy słodkim poczęstunku i kiełbaskach z grilla.

Wieczorem nasza drużyna OSP zaprezentowała zebranym pokaz iluminacji świetlnych, który wszyscy zebrani nagrodzili wielkimi brawami. Po pokazie uczestnicy obejrzeli krótki film oraz wysłuchali pogadanki nt metod i form profilaktyki uzależnień oraz na temat pracy strażaków z OSP. Na zakończenie imprezy dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Czarownica” na ekranie, który nasi strażacy przygotowali na boisku.

Po tak wesoło i mile spędzonym czasie wszyscy z żalem rozeszli się do domów.

[foogallery id=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *