Dziećmarowski Wernisaż Sztuki – konkurs artystyczny

Sołtys wsi Dziećmarów zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie “Dziećmarowski Wernisaż Sztuki”. Konkurs trwa od 1 lutego do 29 maja 2020 r. Gotowe prace opatrzone imieniem i nazwiskiem uczestnika (na dołączonej do pracy kartce lub na samym dziele) prosimy zanosić do państwa Pietruchów lub wysyłać na maila redakcji (w przypadku obiektywnej opowieści). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej z końcem września. Każdy z uczestników otrzyma upominek, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Do dzieła!

O co chodzi w konkursie?

Są 3 kategorie konkursowe, nie ma podziału na grupy wiekowe. Każdy z uczestników może wystartować w dowolnej kategorii z dowolną ilością prac. Za plagiat grozi dyskwalifikacja z konkursu. Interpretacja tytułu kategorii pozostaje w gestii uczestnika. Poniżej wyjaśniamy znaczenie poszczególnych kategorii oraz trochę podpowiadamy, ale Jury i Organizatorzy konkursu nie mają zamiaru ograniczać kreatywności artystów.

Kategoria: Każdymi nićmi szyte

Do udziału w tej kategorii zapraszamy wszystkich pasjonatów nici i tworzyw im pokrewnych. Mamy nadzieję, że po pochwyceniu w dłonie drutów, szydełek, igieł, klejów i innych, stworzą niesamowite widowisko. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że możliwości są ograniczone, ale zastanówmy się chwilę… Może zdecydujecie się na frywolitki, haft lub sutasz? Szydełkowe zabawki, detaliczne serwetki, wełniany sweter czy wyklejanie nicią na papierze? Nie ważne, czy technika będzie 2D czy 3D. Ważne, żeby pojawiły się w niej nici.

Kategoria: Obiektywna opowieść

Zadanie dla tej kategorii jest proste: należy wykonać serię zdjęć (nie więcej niż 5 na jedną pracę), które stworzą historię. Oprócz zdjęć, do historii należy dołączyć kilka słów opowiadających o niej, ale nie więcej niż 10 zdań. Wybór, czy prozą czy rymem, pozostawiamy uczestnikom.

Kategoria: Szczęściem malowane

Tutaj kombinacji jest po raz kolejny wiele. Wybór materiałów jest bardzo szeroki: papier rysunkowy, techniczny, akwarelowy, drewno, płótno, jedwab… A do tego farby: akrylowe, plakatowe, olejne, akwarele i każde, jakie uczestnicy uznają za odpowiednie. Jedynym obostrzeniem jest tematyka: dzieło ma przedstawiać to, co daje jego twórcy szczęście. Akwarelowy ogród lub plakatowy spacer z psem? Czemu nie!

Szanowni uczestnicy konkursu – z niecierpliwością czekamy na wasze dzieła i życzymy odkrycia w sobie nieskończonych pokładów weny twórczej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *