Wydarzenia stycznia, lutego i marca

Można rzec, że Dziećmarów wszedł w Nowy Rok z przytupem. W styczniu działo się bardzo wiele. Niestety po ostrym styczniowym starcie zwolniliśmy tempa. Związane to było najprawdopodobniej z aurą – wyjątkowo łagodna zima zachęciła mieszkańców do doglądania swoich pól i rozpoczęcia pierwszych prac polowych. ZUK regularnie sprawdzał zakamarki sieci wodno-kanalizacyjnej, by usunąć drobne usterki czy skontrolować sprawność działania nowej instalacji. Także koronawirus nie ominął naszej wsi. Dopingujemy dziećmarowskich pracowników służby zdrowia oraz pracowników sektora usług, a także z całego serca dziękujemy im za troskę i zaangażowanie.

Styczeń rozpoczął się iście szampańsko, jak co roku, sylwestrową imprezą. Niedługo po nim zgromadzeni w naszym kościele goście wzruszali się przy kolejnym pięknym ślubie – Wiktorii i Arkadiusza Kluger. Nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Koło Myśliwskie „Sokół” 11 stycznia ruszyło na pierwsze w tym roku, a ostatnie w sezonie 2019/2020, polowanie. Prowadzącym był Norbert Larysz, a oprawą i posiłkami zajęli się Mieczysław Śrutwa i Włodzimierz Świerczak. Jednym z punktów programu było szkolenie bioasekuracyjne w związku z zagrożeniem ASF poprowadzone przez powiatowego lekarza weterynarii. Również w jego trakcie przekazano myśliwym środki do dezynfekcji, odzież ochronną i maty zabezpieczające. Następnie uczestnicy łowów przenieśli się do Rakowskiego lasu. Polowanie skończono o godzinie 15.00 wydaniem pysznego, ciepłego posiłku w dziećmarowskim schronisku myśliwskim. Za relację redakcja dziękuje Mateuszowi Laryszowi.

Nasze gospodynie także nie siedziały bezczynnie. W styczniu wzięły udział w konkursie na ciasto warzywne organizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Głubczycach. Koło reprezentowała Justyna Maserak. Ciasto marchewkowe z kremem cytrynowo-lawendowym zdobyło czwarte miejsce na 6 startujących. Dzięki temu kuchnia przy świetlicy wzbogaciła się o blender i formy do ciasta. Gratulujemy!

Luty upłynął powoli i spokojnie. Rozebrano bożonarodzeniową szopkę oraz ogłoszony został konkurs artystyczny dla mieszkańców. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się tutaj.

W marcu dziećmarowskie KGW zorganizowało kameralny Dzień Kobiet dla członków i członkiń wraz z rodzinami. Zarówno dorośli, jak i dzieci, bawili się świetnie. Nie brakowało słodkich przekąsek, a na kolację podano świeżo wypiekaną na miejscu pizzę. Chętnych do przyłączenia się do grona gospodyń i gospodarzy z naszej wsi zapraszamy do zapoznania się z informacjami na tej stronie.

JM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *