Przyszedł wrzesień, a z nim jesień

Zaskoczeni zostaliśmy przewrotnością tego miesiąca. Niedługo po dobijających, trzydziestostopniowych upałach, nastały chłodne jesienne dni podszyte lodowatym wiatrem. Tak samo kapryśnie jak pogoda, wydarzenia smutne i trudne mieszały się ze szczęśliwymi. Rolnicy pomimo słoty w pocie czoła realizowali harmonogram prac polowych, a w tym czasie strażacy…

Dobry miesiąc dla OSP Dziećmarów

Tegoroczne dożynki gminne odbywały się w Dzielowie. Nasi strażacy byli jednymi z tych, którzy dbali o porządek podczas całej imprezy. Oprócz tego zajęli się także zdobywaniem środków na rozwój jednostki. Zarząd OSP Dziećmarów złożył wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu strażackiego o wartości 5 tysięcy złotych. Wraz z naszymi strażakami z niecierpliwością czekamy na dobre wieści.

Wprowadzenie księdza Arkadiusza Książka na urząd proboszcza

W sobotę 14 września odbyła się uroczysta msza wprowadzająca księdza Arkadiusza Książka na urząd proboszcza naszej parafii. Obowiązki bardzo szybko dały księdzu o sobie znać, ponieważ dwa dni później odszedł od nas jeden z najbardziej wyróżniających się mieszkańców Dziećmarowa.

Pan Franciszek Kubisz odszedł do wieczności

W nocy z 15 na 16 września w wieku 81 lat zmarł pan Franciszek Kubisz – zasłużony mieszkaniec Dziećmarowa. Przez wiele lat z oddaniem, poświęceniem i profesjonalizmem pełnił funkcję organisty, nie pobierając za swoją pracę wynagrodzenia. Bóg wezwał go do siebie nagle, po zwykłym dniu pełnym pracy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Radni sołeccy radzili

Dnia 17 września odbyło się zebranie Rady Sołeckiej. Jego celem było ostateczne ustalenie wydatkowania środków na rok 2019 oraz wstępne zaplanowanie środków na rok 2020. W zebraniu uczestniczył także burmistrz Tomasz Krupa. Finalnie ustanowiono, że tegoroczne wydatki pozostają niezmienione – niewielką część funduszu sołeckiego przeznaczono na sylwestrową imprezę integracyjną, a pozostałe środki zostaną wykorzystane na utwardzenie dróg tłuczniem. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano między innymi odnowienie boiska sportowego przy placu zabaw: zostaną zakupione i zamontowane piłkochwyty, a nawierzchnia zostanie wymieniona.

Skromne dożynki

Tym razem dożynki w Dziećmarowie odbyły się bez hucznych obchodów. Kościół na okoliczność dożynkowej mszy świętej został pięknie udekorowany płodami rolnymi. Za jego stworzenie zaangażowanym parafianom serdecznie dziękujemy.

W trakcie dożynkowego kazania ksiądz proboszcz podkreślał rolę miłości, w szczególności miłości Boga-Ojca do swoich dzieci. „Wszyscy jesteśmy chciani” – tymi słowami ksiądz Arkadiusz zakończył kazanie.

Podczas ogłoszeń parafialnych laureatom konkursu fotograficznego „Dziećmarowskie 4 pory roku” zostały wręczone nagrody. Żaden z uczestników nie został pominięty – każdy otrzymał dyplom, pocztówkę, kalendarz oraz słodki upominek. Dodatkowo dwójka najbardziej uhonorowanych w konkursie fotografów, Malwina Pierzycka i Paweł Larysz, otrzymała książki, które pomogą im rozwijać ich talenty. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Za wykonanie projektu pocztówki i kalendarza dziękujemy pani Justynie Maserak.

Gospodarni z Dziećmarowa

Data 25 września 2019 na długo zapisze się w kartach historii naszej wsi. Tego dnia oficjalnie utworzono pierwsze zarejestrowane w ARiMR Koło Gospodyń Wiejskich pod nazwą Gospodarny Dziećmarów. Zostało powołane przez 14 członków założycieli, w których skład weszło 10 kobiet i 4 mężczyzn. Członków czeka jeszcze daleka droga do tego, aby Koło mogło rozwinąć skrzydła. Koniecznym jest zgłoszenie go do różnych instytucji oraz wybranie członków zarządu.

W imieniu Gospodarnych serdecznie zapraszamy do zapisywania się w szeregi Koła. Członkiem może zostać każdy mieszkaniec naszej wsi, w tym także osoby niepełnoletnie, które skończyły 13 lat, jeśli otrzymają pisemną zgodę opiekuna prawnego.

Wiwat, wiwat Młoda Para!

Jakże szczęśliwe było zakończenie miesiąca! Przed dziećmarowskim ołtarzem stanęli i powiedzieli sobie sakramentalne „tak” Marzena Białowicz i Łukasz Ciecior. Nowożeńcom życzymy szczęścia, zdrowia i pomyślności na nowej drodze życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *